Nasze projekty mają na celu integrowanie społeczności lokalnej, wspieranie rozwoju zainteresowań dzieci, młodzieży oraz ludzi starszych oraz krzewienie idei pomocy bliźnim i postaw społecznych temu sprzyjających.

 

STOP HATE. SMAT GAMES


Uzależnienie dzieci od gier i internetu wciąż przybiera na sile – szczególnie teraz, kiedy pandemia przeniosła nasze życie w dużej mierze do świata online, problem staje się coraz bardziej widoczny. Mamy świadomość negatywnego wpływu tego środowiska na dzieci, dlatego cele naszego programu obejmują edukację nauczycieli, rodziców i opiekunów w zakresie zagrożeń płynących ze świata online oraz wprowadzenie realnej, efektywnej wiedzy w tym temacie do szkół podstawowych i średnich.

Projekt rozpoczęliśmy w 2019 roku organizując konferencję dla nauczycieli z udziałem ekspertów z dziedziny psychologii: dr hab. Krystyny Rymarczyk, profesorki SWPS oraz mgr Ewy Brzóski, psycholożki i specjalistki w dziedzinie psychotraumatologii. Pokazaliśmy jakie zagrożenia wiążą się z grami online, rozmawialiśmy o ich wpływie na mózg dziecka, symptomach uzależnienia oraz o tym, w jaki sposób reagować, kiedy się pojawią. W 2020 roku poszerzyliśmy nasze działania o spotkania online skierowane do rodziców i opiekunów. Zależy nam na dzieleniu się rzetelną wiedzą opartą na kompetencjach i doświadczeniu specjalistów, dlatego w planach mamy kolejne akcje edukacyjne skierowane do szkół podstawowych i średnich.